تبلیغات
وبلاگ دانشجویان ورودی 88 مهندسی عمران دانشگاه شهید بهشتی
وبلاگ دانشجویان ورودی 88 مهندسی عمران دانشگاه شهید بهشتی
با توجه به اهمیت ویژه تخمین زدن میزان کادمیوم سیاره پلوتون در یک میلیون سال اینده و تاثیر مستقیم ان بر روند کنترل و مدیریت تهدید های محیط زیستی و اثر گذاری آن بر بازارهای جهانی لازم دونستم ترجمه مقاله مربوط به "تفاوت نظریه های نسبیت و صلبیت در محاسبه غلظت کادمیوم در پلوتون برای یک میلیون سال اینده" رو به صورت خلاصه خدمتتون ارایه بدم:
این مقاله در سال گذشته در ژورنال معتبر اینوارینمنتال ساینس در جلد شماره 88 در صفحه 92 تا 95 بیان شده است.
خلاصه مقاله به این صورت هست:
به طور کلی دو نظریه مختلف در مورد نحوه محاسبه کردن میزان غلظت کادمیوم در یک میلیون سال اینده وجود دارد که به ترتیب زیر میباشند:
نظریه اول با استفاده از اثبات نظریه نسبیت انشتین و قبول کردن انعطاف پزیری زمان به محاسبه "غلظت کادمیوم در پلوتون برای یک میلیون سال اینده" پرداخته است که در این محاسبات یک میلیون سال اینده با در نظر گرفتن کشش زمانی در حین عبور از لایه های مرزی کهکشان زمانی معادل یک میلیون سال و 9 ماه و 9 روز و 9 ساعت در زمان روی سیاره زمین  می باشد. بدین ترتیب همان گونه که در ادامه بیان خواهد شد مقدار غلظت کادمیوم بیان می شود.

نظریه دوم که بیشتر علوم طبیعیون به ان استناد میکنند نتیجه آن بر اساس ثابت فرض کردن تفاوت ثانیه ها و عدم اعتقاد به انبساط یا انقباض زمان هست در این محاسبات زمان یک میلیون سال دقیقا معادل یک میلیون سال در نظر گرفته شده است. مانند نظریه اول نتیجه این محاسبات هم در ادامه بیان خواهد شد.

خلاصه نحوه محاسبات :
محاسبات بر اساس تئوری معروف نوید-مساوات ارایه شده است که در شکل زیر بیان شده است:
the image can not found*
همانطور که در محاسبات بالا و نتایج امده است مقدار غلظت کادمیوم در سیاره پلوتونیوم در یک میلیون سال اینده تا 5 رقم اعشار برابر 5.37566 می باشد که در محاسبات همین مقدار مورد استفاده قرار میگیرد، همچنین همانگونه که در عکس بالا قابل ملاحظه است تقاوت نتیجه این دو نظریه از رقم 83وم اعشار به بعد است که این نتیجه خود اثباتی بر عدم تفکیک پذیری مدل ریاضی نوید-مساوات در محاسبه غلظت کادمیوم می باشد.

در انتها لازم میدانم از دوست عزیزم خانم مهندس کوخایی عزیز به خاطر معرفی این تاپیک بسیار مهم و به روز تشکر بکنم.
اردتمند همگی دوستاران علم و حقیقت،
محسن:)


ارسال در تاریخ سه شنبه 5 بهمن 1395 توسط محسن لطفی
قالب وبلاگ