تبلیغات
وبلاگ دانشجویان ورودی 88 مهندسی عمران دانشگاه شهید بهشتی
وبلاگ دانشجویان ورودی 88 مهندسی عمران دانشگاه شهید بهشتی

چهارشنبه سوری :فرصتی بسیار مناسب  و طلایی برای افرادی که زیاد مایل نیستند بهار سال آینده رو مشاهده کنند. برای نیل به این هدف نیز به هر در و دیواری چنگ میزنن و تا 95% سوختگی مشاهده شود ...!

البته بسیاری هم سیستم های میزونی رو ماشینشون دارن که ته کوچه بساط میکننو  به جشن و پایکوبی مشغول میشن که به هیچکسم آسیبی نمیرسه و خیلی کم خطر تره اما باز چون اون وسط ممکنه  بعضی ها شیطونی کنن پلیس مواظبشونه تا کسی اون وسط با کبریت بازی نکنه ...!
خانه تکانی :تکان خوردن خانه، نوعی زلزله بدون خسارت جانی که البته در برخی موارد همراه با خسارتهای شدید مالی (از جمله تعویض مبلمان، پرده ها، تلویزیون و…) می باشد، نام یک نوع ورزش که در آن مردان کوزت”وار اقدام به شست و شوی شیشه منازل و تمیز کردن خانه می کنند.
توضیح مرتبط:ای کاش به جای این همه خانه تکانی کمی هم به خانه دلمان تکانی می دادیم هیییه !!!
خرید نوروزی :روزهای کشیدن چک، روزهای حسرت کشیدن پشت ویترین مغازه ها، روز” بابا من اینو می خوام “،”بابا من اونو می خوام”، روزهای  دولت الکترونیک و کشیدن کارتهای بانکی به این کارت خوان و اون کارت خوان، روزهایی که کارت عابر بانک پدر، نان استاپ چشمک میزند، روز های درک فاصله طبقاتی به عینه در طبقات پاساژ ها ...!

جلو کشیدن ساعت:سنتی قدیمی که واقعا عذاب آوره چون انگاری یه ساعت رو این وسط هاپولی میکنن خو شاید یکی بخواد بخوابه همون 1 ساعت ام واسش یه ساعته خو!

مسافرت نوروزی :ترفندی برای جیم شدن از دست مهمانان نوروزی. فرصتی طلایی برای مأموران راهنمایی و رانندگی که هرکدام در مدت کمتری برگه های جریمشون رو تموم کنن … البته نه برای جریمه کردن بلکه برای ارشاد رانندگان خطاکار و اعمال قانون و اخذ سووییچ !
 
روبوسی: سخت ترین جای دید و بازدید. معمولاً بعد از دست دادن انجام می گیرد و اگر زیاد راغب نباشید معمولا طرف مقابل در یک چشم به هم زدن با نیرویی 200-300 نیوتونی شمارا به طرف خود می کشد به طوریکه احساس خوبی در قسمت ترقوه بدن بهتون دست نمیده !
یک خواهش مرتبط: لطفاً در طول تعطیلات نوروزی از خوردن پیاز و سیر جداً خودداری کنید اگر هم خیلی راغبین و نمیتونین ترکش کنین حتما دیگران رو هم مجبور کنین پیاز و سیر بخورن و از فواید اون بهره مند شن ...!

عیدی :انگیزه اصلی برای رفتن به خانه اقوام. دادنش برخلاف گرفتنش بسیار سخت است . معیاری  کاملا مناسب و علمی و اثبات شده برای سنجش این که هر فرد چقدر دوستتان دارد ...!

بزرگی عدد روی اسکناس ارتباط کاملا مستقیم به علاقه ای که به شما دارند داره شک نکنیید شک نکیید 500 تومنی با 5000 تومنی با 50000 تومنی دقیقا  میتونه به ترتیب از طرف عمه ، مادر پدر ، مادر مادر باشند ...! 

جشششنواره فیلمهای نوروزی تلویزیون:یک عالمه فیلم سینمایی شامل ۳ تا ماتریکس، یک دونه مرد عنکبوتی و… همچنین پخش جومانجی برای هزارمین بار و البته بعضی از فیلم های روز دنیا که 3 ساعت روی پرده سینما و 68 دقیقه در تلویزیون ایران پخش می شوند ...!

سیزده به در : روزی که جماعت از خانه هایشان به مقصد کوه، دشت و در و  بیابان خارج می شوند. روزطلاییدزدان عزیز. روزی که به جنگل می رویم و در آنجا آشغال می ریزیم، شاخه های درختان را می شکنیم و طبیعت را از بین می بریم شاید به همین علت در تقویم، نام سیزده به در را “روز طبیعت” گذاشته اند. انواع دخانیات  توو این روز شدیدا جواب است بالاخص قلیون اونم قلیون ممد بهجتی که مرگ نداره ...! یاد آور میشوم که در این روز دختران البته از نژاد غیر عباسپوری با میل بافتنی و میل قلاب بافی و خلاصه دست و پا به جون چمن و سبزه ها میفتن و تمرین گره ملوانی می کنند تا ... دیگه نگم دیگه میگن خجالت میکشییم ...!

چهارده فروردین:یکی از روزهای سخت سال، روزی که تمام لشگر کرختی و سستی و تنبلی در مقابل تلاشو کوشش و چمدونم  درس خوندن و یونی اومدن صف آرایی می کنه و محل این جنگ در رخت خواب بوده و شیپور جنگو ساعت بالا سر افراد میزنه ...!

نوروزه دیگه ...!

پیشاپیش سال نو مبارک

سالی توام با موفقیت های درسی و مادی و معنوی و ازدواج ها و پارک طالقانی ها و طراحی تصفیه خانه و پمپ ها و تصفیه لجن برای همتون آرزومندم ...

 
طبقه بندی: طنز،
برچسب ها: بای،
ارسال در تاریخ پنجشنبه 25 اسفند 1390 توسط احمد ابراهیم زاده
قالب وبلاگ